Dentystyczne zabiegi profilaktyczne

Dentystyczne zabiegi profilaktyczne

Profilaktyka chorób jamy ustnej to nieodłączny element opieki nad pupilem. Dbanie o zdrowie swojego zwierzęcia poprzez konsekwentne i regularne zabiegi higieniczne jamy ustnej to dbanie o zdrowie całego zwierzęcia. Choroby uzębienie i odkładający się kamień nazębny mogą doprowadzić do wielu przewlekłych schorzeń, nie wykluczając chorób serca i nerek.

Na rynku dostępna jest cała gama produktów do pielęgnacji jamy ustnej psów i kotów (pasty, płyny, szczoteczki, itp). Pamiętajmy, że bardzo ważnym elementem zapobiegającym formowaniu się kamienia nazębnego jest regularne mechaniczne usuwanie osadzającej się płytki bakteryjnej (gryzaki, żujki, sucha karma o kształcie i konsystencji pozwalającej na ścisły kontakt granuli z powierzchnią zęba i tarcie, a tym samym eliminację niepożądanego osadu).

Zaniedbanie higieny jamy ustnej pupila prowadzi do chorób zębów i przyzębia, co wiąże się z leczeniem, nie rzadko chirurgicznym.

Początkowe objawy chorób dziąseł i przyzębia to przykry zapach z jamy ustnej, krwawienie z dziąseł, osad nazębny, niechęć do jedzenia, bolesność, apatia, posmutnienie.