Akcesoria

Akcesoria

Przed zakupem lub adopcją warto pamiętać o zakupie wyprawki dla pupila. Transporter, miseczki, smycz, obroża, szelki i kaganiec to nieodłączne punkty na liście zakupów. Gryzaki uchronią dom przed zniszczeniem a maluszkowi umożliwią prawidłowy rozwój uzębienia i formowanie się zgryzu. Nie można zapomnieć o zakupie drapaka dla kociaka, dzięki temu stworzy mu się warunki choć trochę zbliżone do naturalnych.

Pamiętajmy też, że każdy zwierzak zasługuje na odrobinę prywatności i komfortu. Zapewnijmy mu wygodne i ciepłe posłanie w ustronnym miejscu, zabawki, dzięki którym umili sobie czas, a jednocześnie będą stymulowały jego prawidłowy rozwój psychofizyczny. Kot, nawet wychodzący będzie potrzebował kuwety. Należy ustawić ją w miejscu łatwo dla niego dostępnym.

Jeśli zwierzę jest bardzo nerwowe i nie radzi sobie z adaptacją do nowego środowiska można zaopatrzyć się w dostępne na rynku preparaty stworzone do walki z tym problemem np. naturalne feromony. Najlepiej jednak wcześniej skonsultować się z lekarzem weterynarii.