Prawidłowe żywienie

Prawidłowe żywienie

Prawidłowe żywienie jest nieodłącznym elementem opieki nad pupilem. Nie tylko pomaga utrzymać zwierzę w doskonałej kondycji i formie ale także wpływa na jego prawidłowy wzrost, rozwój i samopoczucie. W doborze diety dla pupila należy zwrócić uwagę na jego wiek, aktywność fizyczna, stan zdrowia, a także indywidualne cechy definiowane przez rasę.

Ważne, żeby dieta bytowa była pełnowartościowa i dobrze zbilansowana pod kątem mikro i makroelementów a także witamin, o prawidłowej dla zapotrzebowania zwierzęcia kaloryczności i strawności. Na rynku dostępna jest szeroka gama karm bytowych dla zwierząt towarzyszących. Jest to rozwiązanie bezpieczne dla pupila i wygodne dla właściciela. Dokładne przestrzeganie zaleceń producenta jest tu podstawowym warunkiem uniknięcia otyłości, niedoboru wagi czy innych poważnych schorzeń. Pamiętaj też, że pokarm podawany pupilowi powinien charakteryzować się wysoką smakowitością, tak by zwierzę chętnie go pobierało. Jeśli z jakiegokolwiek powodu zamierzamy karmić zwierzę domowym jedzeniem przyrządzanym przez siebie poprośmy lekarza weterynarii o konsultację dietetyczną i skomponowanie zbilansowanej i pełnowartościowej diety dla swojego towarzysza. Pozwoli to uniknąć wielu schorzeń niedoborowych, problemów z wagą i dysfunkcji układu pokarmowego.

Pamiętajmy, że u lekarza weterynarii można również nabyć diety lecznicze. Są one często nieodłącznym elementem terapii leczniczej, wspomagającej lub profilaktycznej wielu powszechnych schorzeń zwierząt towarzyszących.