O Nas

Neovet

Dlaczego NEOVET?

NEO (z łac.) – przedrostek oznaczający nowość, nowoczesność, nową generację. Zazwyczaj używany do określenia czegoś przyszłościowego, postępowego.

Przedrostek „neo” występuje też w słowie neoplasma (z łac.) i neoplasia (z grec.) oznaczającym nowotwór, czyli patologiczną tkankę rozrastająca się w nadmiarze w sposób nieskoordynowany i autonomiczny, chorobę towarzysząca ludziom i zwierzętom od zarania dziejów.

VET to międzynarodowy skrót oznaczający lekarza weterynarii. Wywodzi się od łac. Veterinarius – co oznacza osobę zajmująca się zwierzętami (hodowlą, opieką). Później dodano łac. przedrostek medicus oznaczający lekarza (medicus veterinarius – lekarz zajmujący się zwierzętami), stąd dzisiejsze określenie lekarz weterynarii (potoczne określenie „weterynarz” coraz częściej ma wydźwięk pejoratywny, oznaczające kogoś o niskich kompetencjach).

Z połączenia tych dwóch przedrostków (neo i vet) powstała nazwa „NEOVET”.

NEOVET to nowoczesna przychodnia o profilu onkologiczno-internistycznym, w której pomoc uzyskają właściciele zwierząt towarzyszących (psów i kotów), zarówno w zakresie diagnozowania i leczenia chorób oraz szeroko pojętej profilaktyki.

NEOVET to projekt trójki przyjaciół, partnerów i lekarzy weterynarii, który zrodził się z pasji, zaangażowania i miłości do zwierząt. Z chęci niesienia pomocy i osiągnięcia nadrzędnego celu – ratowania zdrowia, poprawy samopoczucia, przedłużenia życia w komforcie i uśmierzania bólu czworonożnych pacjentów.

NEOVET to także wiara w postęp, połączenie długoletniego doświadczenia ze świeżością spojrzenia i chęcią ciągłego doskonalenia się.

Jako zespół dołożymy wszelkich starań by jakość oferowanych przez nas usług stała na najwyższym poziomie, a każde zwierzę traktowane było indywidualnie.

 

Serdecznie zapraszamy,

dr n.wet. Wojciech Hildebrand, specjalista chorób psów i kotów
lek. wet. Natalia Jelonek
lek. wet. Ewa Michałek